Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier DPD) już od 399,00 zł.

Materace i Błamy Wełniane

Sen to wedle wszelkich statystycznych obliczeń prawie 20 lat naszego życia. Decyduje on o naszym zdrowiu, samopoczuciu i komforcie spędzonego dnia. Dlatego tak ważne jest, jak się wysypiamy i przede wszystkim to na czym śpimy.

Komfort snu

Wełniany Błam stosowany pod prześcieradło zapewnia nam dzięki naturalnym właściwościom wełny wysoki komfort snu. Materiał ten znany jest jako kiepski przewodnik ciepła, dlatego w trakcie użytkowania zachowuje się jak regulator ciepła. Dzięki temu oraz bardzo wysokim wskaźnikom absorpcji wilgoci nawet do trzydziestu procent mamy pewność, że nasze ciało po nocy pozostanie suche, a temperatura pościeli będzie optymalna. Nie będziemy się ani przegrzewać, ani marznąć podczas wypoczynku. Ważną zaletą błamu z wełny jest jego wytrzymałość oraz rozciągliwość. Jak wszystkie produkty wykonane z naturalnej wełny, także błam nawet po silnym rozciąganiu i intensywnym używaniu wraca do swojego pierwotnego stanu naprężenia. Ciężko go porwać oraz rozerwać. Dzięki temu błam z wełny będzie państwu służył przez długi czas, bez utraty swoich niezwykłych właściwości. Produkt dodatkowo nie gniecie się, wygląda estetycznie przez długi czas użytkowania oraz łatwo się pierze.

Wełna samo zdrowie

Błam z wełny to jednak nie tylko walory czysto użytkowe, ale też nie do przecenienia właściwości zdrowotne i lecznice. Wełna eliminuje jony dodatnie i zamienia ją na jonizację dodatnią. Ze względu na dużą higroskopijność włókien wełnianych materiał ten jest niezwykle odporny na roztocza, a tym samym idealnie nadaję się dla osób z alergią. Wełna jest też doskonała przy wszelkich schorzeniach związanych z kręgosłupem czy występującymi nerwobólami, zwłaszcza w dolnych partiach pleców. Błam wykonany z naturalnej wełny zawiera bowiem lanolinę, która ma działanie przeciw reumatyczne oraz skutecznie poprawia podczas snu krążenie krwi. Efektem leżąc na produktach wykonanych z wełny, nieustannie poddawani jesteśmy za pośrednictwem wzmożonego krążenia działaniu mikro masażu. Powoduje to nie tylko powolne zanikanie bólu pleców i kręgosłupa, ale też sprawia, że nasz organizm jest podczas snu intensywnie dotleniany i regenerowany. Dzięki temu wypoczynek nasz jest bardziej komfortowy, intensywniejszy, a po przebudzeniu jesteśmy rześcy i pozbawieni uczucia ciężkich nóg i zmęczenia. Lanolina jest tłuszczem, który występuje w gruczołach skórnych owiec i wpływając na nasze krążenie, poprawia też pracę mózgu, wpływając na naszą pamięć oraz koncentrację, a także wspomaga pracę serca, przez co skutecznie zmniejszamy szansę na wystąpienie zawału mięśnia sercowego. Ostatecznie pozostając w kontakcie z błamem wykonanym z naturalnej wełny, nasza skóra lepiej oddycha i wentyluje się. Wpływa to na jej kondycje i jeszcze szczególnie wskazane przy atopowym zapaleniu skóry lub przy występowaniu suchości skóry czy łuszczycy. Skóra wtedy mniej jest narażona na podrażnienia i uszkodzenia mechaniczne, co w praktyce oznacza mniej ognisk zapalnych choroby. Ostatecznie wełna jest odporna na ogień oraz eliminuje szkodliwe promieniowanie UV.

Łatwość prania

Nie do przecenienia w przypadku błamu wełnianego jest łatwość, z jaką spierzemy z niego wszelkie zabrudzenia. Nie musimy go prać w zbyt gorącej wodzie, a do zmycia wszelkich zabrudzeń wystarczy temperatura trzydziestu stopni Celsjusza. Wełna nie wymaga też prasowania ani innych czynności dodatkowych. Po wypraniu błamu wystarczy go wywiesić do suszenia i pozostawić tak długo, aż sam obeschnie. Jedyne, o czym musimy pamiętać, to aby nie narażać produktów wełnianych na zbyt długi kontakt ze słońcem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl