Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier DPD) już od 399,00 zł.

Kołdry z naturalnej wełny

Wyroby z wełny dzięki swoim walorom estetycznym i zdrowotnym cieszą się niesłabnącą popularnością wśród konsumentów. Szczególnie pożądane są kołdry, poduszki oraz koce wykonane z naturalnej wełny.

Wełna doskonała dla zdrowia

To, co od lat przyciąga w produktach wełnianych to ich właściwości lecznice. Produkty wykonane z tego materiału są wskazane zwłaszcza dla osób, które cierpią na dolegliwości związane z urazami kręgosłupa, występują u nich nerwobóle, czy zmagają się z chorobami układu krążenia. We wszystkich tych wypadkach kołdry i poduszki z wełny są wręcz stosowane w procesie rehabilitacji oraz polecane jako element profilaktyki. Dodatkowo w kołdrach wykonanych z wełny nie rozwijają się roztocza, które są zmorą wszystkich osób cierpiących na alergię. Zawierają ponadto lanolinę. Ten tłuszcz, który jest wytwarzany w gruczołach skórnych owcy, skutecznie poprawia krążenie krwi, działa przeciw reumatycznie i zapobiega starzeniu się skóry. Krążenie pobudza niezauważalny mikro masaż, który wywoływany jest podczas zetknięcia ciała z powierzchnią kołdry wełnianej. Korzyści z tego codziennego masażu są olbrzymie. Ciało regeneruje się, sen jest bardziej zrównoważony i spokojny. Zjawisko to redukuje ryzyko wystąpienia zawału mięśnia sercowego, a także wspomaga ukrwienie mózgu, dzięki czemu poprawia się nasza koncentracja i pamięć. Lanolina zapewnia też, że nasze ciało oddycha całą powierzchnią, co wpływa korzystnie na jej kondycje i jest zbawienne dla osób, które mają delikatną skórę, skłonną do podrażnień. Co ważne dla osób uczulonych, wełniana kołdra eliminuje jonizację dodatnią, zamieniając ją na ujemną. Skóra tym samym jest mniej narażona na uczulenia, a ostatecznie zwiększa się wydatnie odporność naszego organizmu.

Komfort snu

Ponieważ włókna wełniane mają właściwości termoizolacyjne i higroskopijne, to kołdry wełniane gwarantują nam niezwykle wysoki komfort snu. Znana jest ze złego przewodzenia ciepła. I choć brzmi to mało zachęcająco, to właśnie ta właściwość pozwala chronić ciało podczas snu zarówno przed nadmiernym poceniem się, jak i wyziębieniem organizmu. Wełna działa bowiem jak swoisty, naturalny regulator temperatury ciała. Nawet jeśli mamy skłonności do pocenia się podczas snu, to kołdra z wełny ze względu na swoją olbrzymią higroskopijność jest w stanie wchłonąć wilgoć, w ilości dochodzącej aż do trzydziestu trzech procent wagi kołdry. Efektem istnieje niewielkie ryzyko, iż rano obudzimy się mokrzy, a pościel będzie się lepiła do naszego ciała. Dzięki dużej sprężystości włókien kołdra wełniana stworzy warstwę izolacyjną, a większość wilgoci zostanie wyeksportowana na zewnątrz.

Niezwykłą zaletą kołder wykonanych z naturalnej wełny jest ich duża trwałość i niskie zużycie materiału. Wełna charakteryzuje się bowiem wysoką elastycznością i nawet po wielokrotnym rozciąganiu wraca do swojego startowego rozmiaru. Jest też wytrzymała na rozerwanie i inne niepożądane uszkodzenia mechaniczne. Tym samym kołdry te, przez długi czas wyglądają estetycznie i gniotą się w dużo mniejszym stopniu niż podobne produkty, wykonane z innych materiałów.

Ostatecznie kołdry wykonane z naturalnej wełny są miękkie i lekkie. Zapewnia to wysoki komfort snu, bez poczucia przyduszenia i obciążenia kołdrą. Co zaskakujące są także dźwiękochłonne i eliminują szkodliwe promieniowanie UV. I choć może nie są to właściwości, których spodziewamy się po kołdrach, to nie sposób nie uznać je za pozytywy tego materiału. Ważną zaletą tych produktów jest stosunkowa łatwość czyszczenia ich. Należy tylko pamiętać, aby zastosować koniecznie środki przeznaczone do prania wełny. Zawierają one bowiem lanolinę, dzięki czemu pranie nie spowoduje redukcji właściwości naszej pościeli. Po upraniu kołdry wystarczy ją rozwiesić w stanie mokrym i czekać, aż do pełnego wysuszenia produktu. Jednocześnie kołdry z naturalnej wełny należy chronić przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych i nie prasować. Właściwa dbałość o kołdrę w połączeniu z jej pozytywnymi właściwościami zagwarantuje nam wysoką jakość i komfort snu.
-----

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl